Rakjuk össze!

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Rakjuk össze!

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.07.10. 19:38

Hehe, hamár Vin úgyis darabokban hevert, gondoltam miért is ne fotózhatnám le hogy hogyan is szoktam összerakni a fiúkat. Hátha hasznos lesz valakinek^^

Előre is elnézést a rendetlen képekért és a random végtagokért - nem volt tervbe véve hogy fotózom is ^^;;;

***---***---***---

Először a karokkal kezdem. A gumit benyomom a testbe és a két karnyíláson kipiszkálom - általában kis nyomkodással kijön magától, de esetleg egy drótkampó is segíthet. Miután a gumi végei a helyükön vannak, elhelyezem odabenn a csomót:

Kép
Látjátok? Ott a csomó. Induláskor jó ha középen van - itt azért van baloldalt, mert az egyik kart már felfűztem és az elhúzta^^

Kép
Valahogy így néz ki kívülről. A gumin átfűzök egy vékonyabb cipőfűzőt, azzal fogom áthúzni a gumit a testrészeken. Azért cipőfűző, mert elég erős, de puha és nem vágja úgy az ember kezét, mint a drót vagy a madzag. Azért vékonyabb, mert kisebb réseken is át kell férnie.

Kép
És a cipőfűzőre felfűzöm a felkart...

Kép
Majd áthúzom vele a gumit is (ott a vége a kisujjamba akasztva - nem ajánlom hogy a feszülő gumit bármilyen testrészetekbe akasszátok, mert elég kellemetlen. De kellett a képhez :lol:)

Kép
Jöhet az alkar! Egy kézzel húzom a gumit, viszont a másik kezemre szükségem lesz, hogy felakasszam a kézfejet (vagy hogy megnyomjam a fényképezőgépen a gombot). Éppen ezért a baba karját a lábammal szoktam megtámasztani ^^;;

Kép
Miközben húzom a cipőfűzővel a gumit, felakasztom a kezet (a fotót pedig varázslattal készítettem :lol:)

Kép
Utána átfogok a kézre, és már azzal tartom a gumit, amíg eltávolítom a cipőfűzőt^^ Ezután elengedem a kezet, ami szépen a helyére kattan, majd megismétlem ugyanezt a másik karral (az első mindig könnyebb, mert ott nem feszül annyira)

Kép
Tadaaa, máris van egy felsőtestem karokkal :lol:
Vin felsőteste: Ó, helló bébi...

Kép
A testhez egy hosszabb gumi kell, egy karikába összefűzve és duplára véve. Úgy szoktam megállapítani hogy mekkora kell, hogy szépen, szorosan összerakosgatom a test darabjait, majd fogom a duplára vett karikát (amit akkor még nem csomózok össze, csak összefogom kézzel) és jól kifeszítem a test mellett. Nagyjából akkora kell, ami éppen végigéri, esetleg egy-másfél centivel hosszabb. Befűzve úgyis jobban nyúlik, mint a két kéz között szétfeszítve. Megcsomózom a kinézett helyen és elrendezem a kezemben nagyjából úgy, ahogy a képen látszik. A csomó az ujjamtól kicsit oldalt van - ahol most az ujjam van, az a rész megy majd fel a nyakba és oda akasztom majd az S-kampót. A csomó a baba hasában marad (ne legyen túl távol a középponttól, mert akkor lehet hogy leér a lábig és akadályozza a felfűzését. De túl közel sem lehet, mert akkor meg a nyakba akadhat bele.

Kép
Ahol az ujjam volt, oda fűzöm megint a multifunkcionális cipőfűzőt és felvezetem a nyakon. A cipőfűzőt a karok gumija mögött húzom fel.

Kép
Egy rántás, és máris fenn van a gumi is a nyakban^^

Kép
Rárakom az S-kampót, ami majd fenntartja a fejet^^ Ha elég kicsi a nyak rése, akkor az S-kampó fenntartja magát a nyakon - de ha nagyobbacska a rés, akkor becsúszhat és az egész fűzést kezdhetjük elölről. Vin nyaka határeset, ezért a biztonság kedvéért az S-kampó alá tettem egy zselés tollat....tartónak^^

Kép
Itt látni a zselés tollat :lol: A torzó felfűzése a legegyszerűbb, egy ilyen nagy babánál simán kézzel át lehet húzni a gumit. Vinnél már itt két részre vált a gumik járata, más babáknál csak a következő darabnál kell kettéválasztani (megint más babáknak nincs is következő darab, mert a torzó csak két részből áll :lol:)

Kép
Kicsit előreszaladtam és a csípő után felraktam a combdarabkákat is. Őket már cipőfűzővel vezetem át, de még könnyű dolgom van, mert teljesen laza a gumi XD

Kép
Innentől mutatkozik be egy újabb hasznos szerszám, a "fém könyvjelző". Igazából nagyjából annyi lesz a feladata, mint a nyakon a zselés tollnak, de jobban szeretem mert erős, de lapos és könnyű a gumi közé tolni, vagy onnan kihúzni. Nekem csak egy van, de ha valaki szeretne ilyet, rögtön hármat vegyen és akkor nem kellenek egyéb tollak/ceruzák tartónak :D

Kép
Miután felfűztem a combot a cipőfűzővel, a könyvjelzőt átdugom a gumi két fele között hogy helyben tartsa (itt is a lábammal tartottam addig a combot). Ezután nyugodtan kifűzhetem a cipőfűzőt, hogy felrakhassam a másik combot is^^

Kép
Mindkét comb kész! Egyikben a menő könyvjelző, másikban egy...grafitceruza...

Kép
És jön az alsó lábszár...Mivel itt is szükségem van egy szabad kézre hogy felakasszam a lábfejet ezért itt is bevetem a saját lábamat, csak kicsit másképpen. A cipőfűző végeit összecsomózom és az így keletkezett karikába egyszerűen beledugom a lábam és azzal tartom az egészet, míg a kezemmel felfelé tolom a babát addig míg ki nem bukkan a gumi.

Kép
Ezután felakasztom rá a lábfejet, visszadugom a könyvjelzőt, így az tartja az egészet, míg én kicsomózom és kifűzöm a cipőfűzőt. Végül egyszerűen kihúzom a könyvjelzőt a helyéről és a lábfej szépen a helyére pattan. Ugyanezt megismétlem a másik lábbal is és...

Kép
Máris kész az újrafűzött, feszesre húzott (és Vin esetében öntési vonal-mentes és megragasztópisztolyozott) babatest :D

Kép
Vin teste: Valahogy olyan hiányérzetem van...Smaug nem felejtettél ki valamit?

***---***---***---

Hát, én nagyjából így fűzögetem össze a babáimat. Persze ez mérettől is függ - egy ilyen nagy melákhoz lényegesen nagyobb erő kell mint pici Peytonhoz, akinek egyszerűen két ujjal megtartom a gumiját még a legerősebb feszülés mellett is. Viszont a kicsiknél már nem tudom a cipőfűzőt használni, mert olyan kicsik a rések bennük - ott jó szolgálatot tesz egy mezei drót, aminek a végét kampósra hajlítom és abba akasztom bele az áthúzandó gumit :D

Jó babaösszerakást mindenkinek! :lol:
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Re: Rakjuk össze!

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2009.07.13. 11:20

Óóó, egy újabb szuper topic!!! Köszi, Smaug, nagy és hasznos ötlet volt! <33 Azért pedig külön köszi, hogy feláldoztad Vint az ismeretterjesztés oltárán.
Szegény Vinem. :oops: De legalább így végre láthatjuk, mennyire smexi ruci nélkül, ha már máshogy nem hagyja a Drága. *elhalt sóhaj*
Még egyszer köszi a tippeket és a jó nagy fotókat. Ha bármikor szükség lesz rá, úgyis Hozzád fogunk fordulni, nem úszod meg. ;) :lol:
Itthon: Tristan & Ichiru (LUTS SDF Howl x 2, Asher (SOOM MA Sabik), Ion (LUTS 2009 Wintery), Lenhardt (LLT Roderich), Asha Night (LUTS SDF Jude fej), Naya (LUTS 2009 Summery fej)
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2010.03.29. 14:45

Háhááát... lassan rászánom magam én is a szétszedésre-meghúzásra, viszont a gumival kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem hogy azt ha túl hosszú (ugye azért húzom újra... jó 3-4 centire ki tudom húzni a lábacskáját, az gondolom túl sok ^^;) akkor levágom a felesleget? Mert írtad hogy ;
Smaug írta:Úgy szoktam megállapítani hogy mekkora kell, hogy szépen, szorosan összerakosgatom a test darabjait, majd fogom a duplára vett karikát (amit akkor még nem csomózok össze, csak összefogom kézzel) és jól kifeszítem a test mellett. Nagyjából akkora kell, ami éppen végigéri, esetleg egy-másfél centivel hosszabb.

Szóval hogy az eredeti gumija is alkalmas, vagy ilyenkor már újat fűzzek bele? És ha újat, akkor semmi speckó gumi, itthon is kaphatós, vagy rendelni kell? Bocsi a láma kérdésekért, de először fogom csinálni ^^; ^^; (szemtanú sem voltam még :O) És ha esetleg túl szoros (bár inkább az ellenkezőjétől félek) akkor rúgni fog? Vagy egyebet is csinál?
KépKépKép
Itthon: Sakkun (BBB Sprite) & Damu (DollGru #6 × DF) & Reita (DF Lance × Impl)
Koffeey

HozzászólásSzerző: Shinku » 2010.03.29. 15:03

Én nem vagyok olyan profi, de kétszer én is megcsináltam Alvint (mivel elsőre laza lett xD), így leírom, hogy mit gondolok. ^^
Szerintem a felesleget ne vágd le, hanem csak egyszerűen dugd bele azt is a testbe. Alvinnak is ott lóg belül a csomó után pár centi. xD
Az eredeti gumi teljesen jó szerintem, hiszen úgysem mehetett tönkre ennyi idő alatt. :) Ha újat szeretnél, akkor szerintem bármilyen jó. ^^
A szorossággal kapcsolatban nekem még nincsenek tapasztalataim. ^^;
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.03.29. 15:46

Hacsak nem locsolod le a gumit vízzel és hagyod megpenészedni, akkor évekig jó lesz. ;) Időnként kilazul (félévente-évente a sok mozgatástól, meg ülő és kuporgó pózoktól), de attól még jó marad. Azt, hogy mikor megy tönkre úgy fogod észrevenni, hogy már nem nyúlós, gumis, hanem merev, mint egy kötél (vigyázat, nem szabad összetéveszteni a nagyobb babákban előforduló bikaerős gumival! Az nagyon is jó még, csak irtó nehéz puszta kézzel húzni, mert olyan erős :D)

Én nem szoktam levágni a fölösleget, egyszerűen betuszkolom a torzójába. Jól jöhet még, ha esetleg rájöttem, hogy túl szoros az ízlésemnek és lazítani akarok rajta. Egy baba torzójában nagyon sok gumi elfér békésen :lol: De ha kedved tartja, nyugodtan vágd le - csak akkor is hagyj 2-3 centit, mert könnyebb úgy kicsomózni egy átfűzésnél (legalábbis nekem könnyebb volt ^^; )

Gumit szerintem lehet idehaza is venni egyébként - méteráru boltban. Csak vigyél mintát, hogy kb milyet szertnél, és figyelj, hogy nehogy túl könnyen nyúlos gumit vegyél, mert az nem tartja meg magát. És SOHA-SOHA ne tegyél a babádba lapos gatyagumit! Nagyon vonzó, mert mindenhol kapható, de gyenge és a formája miatt összecsavarodik. ^^;

Ha véletlenül túl szorosra húzod, akkor igen, rúgni fog. Ezt ne úgy képzeld el, mint egy embernél, hogy hajlítottból egyenesbe "bam" a lába, hanem pont fordítva. Lerakod a földre és "felkapja a lábát". Meg ha fogod és kiegyenesíted a végtagját, akkor is visszarántja hajlítottba. Lábbal rúg (térdízületben), a kezével meg csap (könyökízületben)! :lol: Ezzel ellentétben, amikor túl laza, akkor békésen lóg a kezedben, ki tudod egyenesíteni a lábát, csak abban a pillanatban hogy lerakod a földre, szépen összeroskad. És ha behajlítod a könyökét, azt is visszaejti nyújtottba^^
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2010.03.29. 16:43

Hát érdekes helyzetben vagyunk akkor a gumival, mert az ölembe is szépen "belesimul" (sőt, ha látja hogy épp az ölembe teszem, szépen behajlítja a térdét o.o de csak akkor...), és a pózokat is egész szépen megtartja még, pedig eléggé ki tudom már húzni a lábát. Ahogy olvastam, ha olyan 2 centinél tovább nyúlik ki akkor már laza, nem? Mostanra kijön az már jó 5-7 centire is, az előbb néztem meg ^^; De ettől függetlenül tartja magát, nem csuklik össze, csak derékban néha ha az ölembe állítva öltöztetem xD De szépen megáll szőnyegen, asztalon, parkettán, ágyon, mindenhol XD Megtartja a kezét is, a lábát is ha kinyújtom/kiegyenesítem
És még most jutott eszembe; az ízületek. A könyökével szemezek éppen, mert itt csücsül, és gondolkozok... összerakásnál azt is csak szépen odateszem és áthúzom rajta a gumit? Biztos nem egy ördöngősség de valahogy annyira nem tudom elképzelni... külön vannak egyáltalán, vagy az alkarhoz/felkarhoz tartoznak?
Bocsi megint a bénaságomért ^^; ^^; Csak úgy félek nekiesni amíg nem vagyok biztos a dolgomban @_@
KépKépKép
Itthon: Sakkun (BBB Sprite) & Damu (DollGru #6 × DF) & Reita (DF Lance × Impl)
Koffeey

HozzászólásSzerző: Floo » 2010.04.01. 00:57

óó, ez egy nagyon jó ötlet volt! :3
én is húztam már össze Remit. egyszer csak a lábát, mikor a lábfeje a kezemben maradt, és azóta is rettegek, hogy olyankor dobja le a lábfejét, mikor egyedül vagyok itthon... ^^; mert a luts kölök testek lábija nem S-kampós, és szerintem piszoknehéz összerakni. x.x nekem legalábbis a halálom.
de mikor a múlthéten újrafűztem, már sikerült... XD egyedül. xD és nem esett le egy ujjam sem. xD csak ugyi én szalaggal húztam a gumit, és foggal tartottam, mer a két kezem kellett a helyére akasztani a gumit... >_<

a gumin már én is filóztam. hogy kapható-e itthon valahol. meg a múltkor eszembe jutott a lapos gumi is - hogy vajon lehet-e használni, függetlenül attól, hogy én nem használnám... o.o
Floo

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.04.01. 01:47

Koffeey - Uh, nem kötelező dolog ám megkapás után rögtön szétszedni, újrafűzni a babát ;) Ahogy jól esik. Ha 5-7 centire ki tudod húzni, akkor tényleg a lazább oldalon lehet, de embere válogatja, hogy mit szeret a babájában, nem ártasz neki vele, ha így hagyod. Van aki azt szereti, ha a baba belesimul az ölébe...lazán sokkal ölelgetnivalóbbak. Van olyan is, aki meg azt szereti, ha úgy tartja a pózokat mint egy cövek - és a kettő között bármilyen átmenet.

Sőt, babája is válogatja - nincs kettő aki egyformán viselkedne :) Ezra szerintem akkor is ölbesimulna ha tövig feszíteném, mert ő már csak ilyen kis nyaklós fajta. Vinnek viszont már a puszta megmozdításához is izom kell egyes ízületekben. JD meg rúg mint a mérgezett egér...pedig meghúztam, megragasztóztam...szóval mindegyik másmilyen.

Szerintem adj egy kis időt magadnak, hogy megismerd a stílusát, a mozgását, hogy mit tud, és te mit vársz el tőle. Újrafűzni bármikor újrafűzheted...én nem is az első babámat fűztem újra életemben először, hanem a másodikat, aki jó fél évvel később érkezett, és mégis teljesen elégedett voltam Ezrával abban az első fél évben is ;)

Ahogy pózolod, úgy fogsz rájönni fokozatosan, hogy szüksége van-e egyáltalán újrafűzésre.
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: tunderlany » 2010.04.30. 09:47

azt hiszem végre rászántam magam a fűzögetésre, de azt hiszem eredeti állapotban nekünk máshogy van, mint a képeken... mivel a fejben három csomó van. ez azt jelenti, hogy a kezeket is külön külön fűzték fel? ahogy nézem Smaug képeit, nála ugye a kezek egy karikán vannak és nem mennek a ki a nyakon.
azon is gondolkodok, hogy a kezeket úgy hagyom, ahogy vannak, mert csak a láb meg a torzó nagggyon laza... vagy ha már rehab, akkor semmi ne maradjon ki a jóból? :D
Itthon: Sathin (BBB Ophelia) & Piano (CH Angi Ai Hani) & Cashmere buksija (Angelheim Zena)
tunderlany

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.04.30. 10:26

Nem tudom elképzelni, hogy hogyan fűzhették volna külön-külön a kezeket...eddig azt csak Dollshe új testeinél láttam és nekik speciális akasztó van a torzóban a kézgumiknak. Általában a kar gumija nem megy fel a nyakba, mert akadályozná a saját mozgását a kitérővel...

Nem lehet hogy a 3 csomó amit látsz ugyanazon a gumin van, csak háromszor csomózták meg? Ezra ilyen volt 'új' korában...vagy négy külön csomó volt a fejében, de mind ugyanazon a gumin...

Lehet hogy a lábai két külön gumin vannak, és a végén még azt a kettőt egybecsomózták? Egyébként meg tudod nézni, hogy hogy mennek a gumijai, ha a meghúzod a felkarját és bekukkantasz a vállán (kar-kör), vagy széthúzod a torzóját a legmagasabban levő ízületnél és a nyak felé nézel (láb-kör)

Ha elégedett vagy a karjával, akkor szerintem nem érdemes piszkálni. A lábát úgy tudod kifűzni a legegyszerűbben, ha nem a fejében levő csomóval kezded, hanem egyszerűen leakasztod a lábfejeit - utána darabonkánt le tudod szedegetni és a végén a gumit kihúzhatod a nyakán^^

Szerk.: Ooooké, lehet hogy nem lesz ilyen könnyű dolgod. Ahogy olvasom, a Bobobie babáknak nincs S-kampó egyik végtagjukban sem (bár nem tudom, hogy esetleg beújítottak-e). Így sokkal-sokkal nehezebb újrafűzni egy babát...ami azt illeti, szerintem teljesen fölösleges szenvedés, és inkább szerezz egy adag S-kampót, minthogy nekiállj küzdeni vele (egyszer csináltam egy régi típusú Peak's Woods lánynál...SOHA TÖBBET!!!!!). Utána sokkal egyszerűbb lesz legközelebb szétszedni, újrafűzni és még a mozgásán is javíthat.

Plusz azt olvastam, hogy a gumijuk nagyon gyenge és vékony szokott lenni. Lehet hogy érdemes lenne egyúttal egy adag erős gumit is beszerezned, mert nagyon megdobja a pózolást, ha van erő, ami tartsa.

Azért ha rászánod magad S-kampó nélkül, találtam egy ilyen videót:

http://www.youtube.com/watch?v=6NE44GIKgaU - egy Sprite újrafűzése. Nem tudom, hogy a nagylányok pont így vannak-e, de gondolom hasonló lehet...(jesszus, oda-vissza a lábban?! Mazochista...Figyeld meg, hogy a karját át sem fűzte...azt S-kampó nékül...uuugh.)
Kép
Smaug

Következő

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika